Zilele Sucevei în perioada 21-24 Iunie. Vezi programul complet al manifestărilor

zilele-sucevei-21-24-iunie-vezi-programul-complet-al-manifestarilor

În perioada 21-24 Iunie 2013, vor avea loc Zilele Sucevei. În parcarea Iulius Mall Suceava vor urca pe scenă  unii dintre cei mai talentaţi artişti români: “Timpuri Noi”, Leo Iorga, Cristian Pomohaci, Alessia, Ion Suruceanu, Alex Velea si alti artisti locali.

Iată şi care este programul complet al manifestărilor în toate locaţiile din municipiul Suceava şi împrejurimi:

Vineri, 21 Iunie 2013:

  • ora 16:00, Centrul pentru Păstrarea Tradițiilor Bucovinene Suceava – Fanfara Municipiului Suceava
  • ora 16:00, Iulius Mall Suceava – Alexandru RECOLCIUC, Ionel COCA, Ionela POPESCU, Gheorghiță CIOT și Dorel IONEL
  • ora 18:00, Iulius Mall Suceava – Cristian MUNTEANU, Crosside, Lucian DARIE și DJ MC Jacky
  • ora 18:00, Cetatea de Scaun a Sucevei – MechaniX, OKRA, Pegas și Odyssey

Sâmbătă, 22 Iunie 2013:

  • Centrul pentru Păstrarea Tradițiilor Bucovinene Suceava – Târgul Meșterilor Populari
  • orele 9:30 – 18:30, Muzeul Satului Bucovinean Suceava – Festivalul Medieval al Cetății de Scaun a Moldovei (organizator: Ordinul Suceveran al Sfântului Ioan de Ierusalim)
  • ora 14:00, Centrul pentru Păstrarea Tradițiilor Bucovinene Suceava – Asamblul Clopoțelul Comănești
  • ora 16:00, Iulius Mall Suceava – Ansamblul Clopoțelul Comănești (dansuri populare) și Ansamblul Bujorii Bucovinei
  • ora 17:00, Parcul Gării din cartierul Ițcani – Fanfara Municipiului Suceava
  • ora 17:00, esplanada Casei de Cultură a Sindicatelor Suceava – Café Concert – Ovidiu (nai) & Mihaela SVART (vioară) și Trupa 9
  • ora 18:00, Iulius Mall Suceava – Trupa de dans Don’t Touch, Trupa de dans Școala 9, Davido CEZARI, DJ Vlado & Dance Generation (electrodance), Trupa K-lypso (dansuri de societate), Trupa 9, Sorin URSAN, Leo IORGA & Adrian ORDEAN (Pact), Daguu Project (Germania) și Alessia
  • ora 18:30, Cetatea de Scaun a Sucevei – Ceilalți, Bucovina, Atac de Cord (Ucraina) și Timpuri Noi

Duminică, 23 Iunie 2013:

  • Centrul pentru Păstrarea Tradițiilor Bucovinene Suceava – Târgul Meșterilor Populari
  • ora 14:00, Centrul pentru Păstrarea Tradițiilor Bucovinene Suceava – Fanfara Todirești și Ansamblul de Dansuri Populare Todirești
  • ora 16:00, Iulius Mall Suceava – Grupul de copii Balada Suceava condus de maestrul George SÂRBU, Ansamblul Rapsodia Bucovinei condus de dirijor Ovidiu SVART (coregrafia: Liviu CONDURACHE) (interpreți: Tatiana HARABAGIU, Lucian MOTOVELEȚ, Mădălina SENCIUC și Gabriala TEIȘANU) și Anton ACHIȚEI
  • ora 16:00, Cetatea de Scaun a Sucevei – Fanfara Todirești și Ansamblul de Dansuri Populare Todidești
  • ora 17:00. esplanada Casei de Cultură a Sindicatelor Suceava – Johannes ONESCIUC (pian) și Richard GAGIU (pian)
  • ora 17:00, La Fierărie Talcioc Cultural Suceava – Spectacole de teatru: Ursul și Cerere în căsătorie de A. P. Cehov. Regia și adaptarea scenică: Florin ȘERBĂNESCU. În distribuție: Florin ȘERBĂNESCU, Simona VLAD SABIE și George CREȚU. Scenografie şi decoruri: Gonda Tamira COJOCARIU.
  • ora 18:00, Iulius Mall Suceava – Los Anonimos, Boom Dance (dans sportiv și de societate), Artis Band, Ion SURUCEANU (Republica Moldova) și Alex Velea
  • ora 20:00, Terasa Admiral Cetate Suceava – Walter GHICOLESCU (Cenaclul Flacăra)
  • ora 22:00, Iulius Mall Suceava – Foc de artificii

Luni, 24 Iunie 2013:

  • Centrul pentru Păstrarea Tradițiilor Bucovinene Suceava – Târgul Meșterilor Populari
  • ora 15:30, Iulius Mall Suceava – Acordarea de diplome cuplurilor care sărbătoresc Nunta de Aur
  • ora 14:00, Centrul pentru Păstrarea Tradițiilor Bucovinene Suceava – Asamblul Școlii Populare de Artă Ion Irimescu Suceava, Iana Sânziana și CAsa Bucovineană (sărbătorirea Zilei Internaționale a Iei)
  • orele 16:00 – 21:00, Iulius Mall Suceava – Ansamblul Școlii Populare de Artă Ion Irimescu, Doina și Ciprian PETROAIE, Roxana SAVA, Petronela PETRUNEAC, Florentina MOLDOVAN, Andreea CHISELIȚĂ, Alexandru RECOLCIUC, Marius ZGÂIANU, , Cristian POMOHACI, Călin BRĂTEANU, Laura HAIDĂU, Constantin ATODIRESEI, Lucian MOTOVELEȚ, Nicoleta COJOCARU SARAFIM și Radu SARAFIM, Ansamblul Ciprian Porumbescu (soliști: Margareta CLIPA, Gheorghe FINIȘ, Sorin FILIP, Lucica PĂLTINEANU, Rodica ANDRONIC, Nicolae VIERU, Adriana BUCEVSCHI) (soliști intrumentali: Leonard ZAMĂ, Dan Decebal PITIC, Constantin PASCAL, Ionuț ȚANȚA, Luca MONICA, Dinu CROITORU și Adrian SEMENIUC) (conducerea muzicală: dirijor Viorel LENCA)

Sursa informatie: orasulsuceava.ro

==================================================================
Fii si tu membru al comunitatii 4Botosani.ro – Pentru Botosani, o noua atitudine!
==>> Primeste prin email cele mai recente articole!
==>> YM (id mess): pentru4botosani
==>> Facebook: 1. da un like pe pagina noastra sau 2. adauga-ne ca prieteni
==>> Twitter: http://twitter.com/#!/4Botosani
==>> YouTube: www.youtube.com/user/4Botosani
==>> Daca ti-a placut acest articol recomanda si altora folosind taburile de mai jos:
Facebook Comments

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.