Workshop foto la Ipoteşti în perioada 12-15 septembrie

atelier-foto-ipotesti-2013

In perioada 12-15 septembrie va avea loc la Ipotesti Workshop-ul „PRIETENIE SI FOTOGRAFIE” editia a I-a. Evenimenteul este organizat de Club Foto Focus Botosani  in parteneriat cu Memorialul Ipotesti – Centrul National de Studii MihaiEminescu.

Tabara Naţională de Artă Fotografică Prietenie şi Fotografie se va desfăşura  în incinta Memorialului Ipoteşti, invitaţii vor fi unii dintre cei mai recunoscuţi fotografi români, cu expoziţii, premii şi apariţii în revistele de specialitate din ţară şi străinătate: Andrei Baciu, Andreea Chiru şi Hajdu Tamas. Programul va fi intercalat cu prezentări și proiecții susținute de Vlad Eftenie, Emilian Chirilă și Cristina Venedict. Participanţii în acestă tabară sunt 35 de fotografi din toată ţara.

Workshop-urile vor fi pe diverse teme si vor fi sutinute de:

  • Hajdu Tamas – workshop pe tema macro
  • Andrei Baciu – workshop pe tema peisaj
  • Andreea Chiru – workshop pe tema portret/nud

Programul va fi intercalat cu prezentări și proiecții susținute de Vlad Eftenie, Emilian Chirilă și Cristina Venedict. Tot in cadrul acestei tabere va avea loc si o lansare de carte: “De ce fotografia?”, de Andrei Baciu, Cristina Țintă și Dorin Bofan precum si o prezentare facuta de Vlad Eftenie – Teme esentiale in fotografia de strada si portretul urban.

Pe durata celor 4 zile vor avea loc:

– un workshop, unde in cele trei zile de fotografie, vom mai avea parte de: discutii, proiectii foto;
– workshop de peisaj, portret si macro. Se vor desfasura sedinte foto si drumetii pe urmele poetului, pana la izvor, observator, lac si in arealul mirific al satului Ipotestean;
– prelucrari in Photoshop, Lightroom;
– foc de tabara;
– muzica live.

Invitati:

Emilian Chirila – site: www.emilianchirila.ro

Andreea Chiru – site: andreeachiru.blogspot.com

Vlad Eftenie – site: veftenie.daportfolio.com

Hajdu Tamas – site: hajdutamas.blogspot.com

Andrei Baciu – site: andreibaciu.1x.com

Cristina Venedict – site: www.cristinavenedict.ro

Mai multe detalii pe contul de facebook: www.facebook.com/ClubFotoFocusBotosani

==================================================================
Fii si tu membru al comunitatii 4Botosani.ro – Pentru Botosani, o noua atitudine!
==>> Primeste prin email cele mai recente articole!
==>> YM (id mess): pentru4botosani
==>> Facebook: 1. da un like pe pagina noastra sau 2. adauga-ne ca prieteni
==>> Twitter: http://twitter.com/#!/4Botosani
==>> YouTube: www.youtube.com/user/4Botosani
==>> Daca ti-a placut acest articol recomanda si altora folosind taburile de mai jos:
Facebook Comments

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.