Spread the love

Leo-Grozavu-FC-Botosani-antrenor

”Toate meciurile sunt la fel de grele, indiferent împotriva echipei cu care jucăm. Întâlnim un adversar care s-a calificat în Europa League, care se bate la campionat. Noi trebuie să sperăm că vom obţine un rezultat pozitiv. Nu am avut un început deloc fericit, dar ne dorim cât mai rapid să acumulăm și puncte. Avem două înfrângeri în campionat, nu putem spune că stăm extraordinar din punct de vedere moral. Suntem conștienți că au trecut două meciuri, suntem conștienți de faptul că trebuie să acumulăm puncte, acum nu putem sta să plângem la infinit. Niciodată nu mi s-a întâmplat, cred că e unic în istoria fotbalului românesc ca după două meciuri consecutive să începi din minutul 1 cu 0 – 1. Dar, de asta e fotbalul spectaculos că se întâmplă și lucruri neprevăzute, din păcate pentru noi nu a fost plăcut. Glumind puțin colegii mei au spus că dacă trecem de minutul doi o să sară în brațe la mine să ne sărutăm, dacă trecem de minutul doi și nu luăm gol”, a declarat Leo Grozavu, antrenor FC Botoșani.

==================================================================
Fii si tu membru al comunitatii 4Botosani.ro – Pentru Botosani, o noua atitudine!
==>> Primeste prin email cele mai recente articole!
==>> YM (id mess): pentru4botosani
==>> Facebook: 1. da un like pe pagina noastra sau 2. adauga-ne ca prieteni
==>> Daca ti-a placut acest articol recomanda si altora folosind taburile de share.

Facebook Comments
http://www.4botosani.ro/wp-content/uploads/2014/03/Leo-Grozavu-FC-Botosani-antrenor.jpghttp://www.4botosani.ro/wp-content/uploads/2014/03/Leo-Grozavu-FC-Botosani-antrenor-150x150.jpgOvidiuDiverseInformatii UtileLocaleSportAstra,Astra Giurgiu,campionat,conferinta,conferinta de presa,FC Botosani,fotbal,Leo Grozavu,liga 1,meciuri
Oficialii echipei FC Botoşani sunt ceva mai rezervaţi în declaraţii, înaintea meciului cu Astra Giurgiu. Ei spun că va fi un meci extrem de dificil şi speră Vaşvari&Co să-şi revină din punct de vedere moral şi să obţină un punct în partida de duminică. ”Toate meciurile sunt la fel de...