FC Botoşani – U Cluj 1-1 LIVE TEXT Clujul joaca in 10 oameni

min 95 – Meciul s-a incheiat. FC Botosani – U Cluj 1-1.

• min 90 – de la margine se arata 5 minute de prelungire
  • min 89 – botosanenii insista insa tragerile de timp ale oaspetilor par a avea efect. Galeria FC Botosani continua sa cante si sa sustina favoritii.
  • min 82 – Matache prieste un cartonas galben
  • min 81 – clujenii trag de timp prin toate mijloacele.
  • min 80 – ocazie dupa ocazie pentru FC Botosani, meciul se joaca aproape in totalitatea in jumatatea oaspetilor.
  • min 75 – schimbare la FC Botosani intra Radu in locul lui Fulop
  • min 71 – FC Botosani incepe sa preseze din ce in ce mai mult spre poarta clujenilor profitand de avantajul omului in plus. Clujeni sunt cu toti jucatorii in propria jumatate de teren.
  • min 64 – schimbare la FC Botosani iese Codoban si intra Vraciu
  • min 54 – U Cluj ramane in inferioritate numerica dupa un fault dur.
  • min 49Gol U Cluj. Dupa un inceout in forta al clujenilor acestia reusesc sa stabileasca egalitatea.
  • min 45 – a inceput repriza a doua cu jucatorii clujeni atacand la poarta noastra.

– doar 2 suporteri ai Universitatii Cluj au facut deplasarea cu echipa la meciul din aceasta dupa-amiaza.

• min 45 – final de prima repriza. FC Botosani conduce la pauza pe U Cluj cu 1-0
    • min 34GOOOOOOOOOOL FC Botosani! Hadnagy inscrie!

• min 22 – ocazie imensa Hadnagy, dupa o centrare venita d epe parte dreapta da cu capul pe langa poarta.
  • min 14 – cartons galben pentru Codoban, arbitrul l-a avertizat considern ca jucatorul nostru a incercat sa optina intentionat o lovitura de la 11 metri.
  • min 12 – Fc Botosani a inceput destul de bine aceasta partida are deja o posesie destul de consistenta.

– jucatorii au intrat pe terem meciul va incepe in 1 minut.

– 5 minute pana la inceperea partidei, jucatorii celor doua echipe se pregatesc sa intre pe teren.

– mai sunt 30 minute pana la inceperea partidei si echipele au intrat pe teren pentru antrenamentul de incalzire.

===

Iata si care sunt echipele probabile de start:

Botoşani (4-1-3-2): Curileac – Patache, Dinu, Ursu, Acsinte – Tincu – Croitoru, Vaşvari, Fulop – Hadnagy, Cârjan
Rezerve: Perianu, Poverlovici, Maghici, Matei, Vraciu, Ghinga, Codoban

U Cluj (4-4-2): Veselovsky, Takács, Szilagyi, Abrudan, Mendy, Bucşă, Baldé, Rilke, Cristocea, Borza, M.Ene
Rezerve:

FC Botosani intalneste in aceasta dupa-amiaza pe teren propriu, de la ora 16:00, penultima clasata, intr-o partida contand pentru etapa a X-a a Ligii 1. Partida va fi prezentata si prin LIVE TEXT pe 4Botosani.ro.