FC Botoşani obţine a doua victorie consecutivă în deplasare; FC Braşov – FC Botoşani: 1-2

imagini-meciul-fc-botosani-sageata-navodari-foto-video

FC Botosani continua sa surprinda in Liga 1 dupa victoria de la Brasov, scor 2-1. Gratie acestui succes, botosanenii au devenit noul lider al Ligii 1, avand 8 puncte. Astfel FC Botosani este neinvinsa dupa patru etape, avand doua victorii (ambele in deplasare) si doua egaluri (ambele acasa).

FC Brasov nu mai seamana deloc cu echipa care surprindea anul trecut si invingea categoric pe Steaua. Scorul a fost deschis in minutul 41 de Vasvari. Fostul brasovean, Hadnagy a facut 2-0 pentru ca tabela sa fie inchisa in minutul 79 de Bruno Madeira.

„Stegarii” au ramas făra victorie in acest sezon dupa 4 meciuri, obtinand doar 2 puncte. Etapa viitoare Brasov va juca in deplasare cu Otelul, in timp ce FC Botosani va juca tot in deplasare, cu ACS Poli.

FC Braşov: Marinescu – Vagner (49′ Străuţ), Oltean, Machado, Ionescu – Santos (55′ Păun) – Dias, Mateiu, Madeira, Tătar (60′ Popa) – Buga.

FC Botoşani: Curileac – Patache, Tincu, Ursu, Acsinte – Codoban (83′ Taban), Vașvari (cpt.), Croitoru, Vraciu (86′ Maghici) – Hadnagy (77′ Matei), Cârjan.

Cartonaşe galbene: Străuţ, Machado, Popa, Santos / Tincu, Croitoru, Vasvari, Patache, Hadnagy.