Corona Braşov – FC Botoşani 1-2. Hadnagy face „dubla” LIVE TEXT

• min. 90+3Punct final de partia, FC Botosani reuseste sa intoarca scorul si sa castige partida cu Corona Brasov reusind sa acumuleze 18 puncte in cele 9 etape scurse de pana acum.
  • min. 90+1 – Ocazie imensa pentru Corona de a egala;
  • min. 90 – De la margine arbitrul de rezerva arata 3 minute de prelungire pentru aceasta partida;
  • min. 89 – Schimbare la FC Botoșani. Iese Fulop, intra Matei.
  • min. 88 – Ocazie pentru Corona, Chirciu suteaza peste poarta;
  • min. 86 – Cartonas galeben pentru Olariu pentru un fault dur;
  • min. 80 – Schimbare la FC Botosani, iese Carjan si intra Codoban;
  • min. 76 – Schimbare la FC Botosani, iese Hadnagy, autorul celor 2 goluri pentru botosaneni in aplauzele brasovenilor. In locul lui intra Vraciu;
  • min. 75 – Schimbare la Corona, iese Vranjkovic si intra Chirciu.

• min. 46 – Schimbare la Corona Brasov, iese Rodriguez si intra Neacsa. A inceput repriza a doua;
  • min. 45 – Sfarsit de prima repriza, FC Botosani se afla la egalitate 1-1 cu Corona Brasov.

Iata si care sunt echipele de start:

Corona Braşov (4-4-2): Marc – Rodriguez, Tudose, Asanovic, Martac – Miranda, Aguirre, Vranjkovic, Burlacu – Brata, Buş
Rezerve: Dănălache, Damian, Arce, Munteanu, Olariu, Neacşa, Chirciu

Botoşani (4-1-3-2): Curileac – Patache, Dinu, Ursu, Acsinte – Tincu – Croitoru, Vaşvari, Fulop – Hadnagy, Cârjan
Rezerve: Perianu, Poverlovici, Maghici, Matei, Vraciu, Ghinga, Codoban

FC Botosani intalneste in aceasta dupa-amiaza in deplasare, de la ora 17:00, codasa clasamentului echipa Corona Brasov, intr-o partida contand pentru etapa a IX-a a Ligii 1. Partida va fi prezentata si prin LIVE TEXT pe 4Botosani.ro.